laxoop laxoop Author
Title: Masif panel " akçaağaç "
Author: laxoop
Rating 5 of 5 Des:
Ticari adları: Bergahorn (F Alm.), Erable (Fr.), Sycamore, Sycamore Plane, Great Maple (İng.), Dağ Ak-çaâgacı (TrJ. Kurutma:   Açı...


Ticari adları: Bergahorn (F Alm.), Erable (Fr.), Sycamore, Sycamore Plane, Great Maple (İng.), Dağ Ak-çaâgacı (TrJ.
Kurutma: Açık havada kurutmada renklenme meydana ge­lebilir. Bu nedenle hızlı yüzeysel kurutma önem lidir. Kerestenin dikine istifi tavsiye edilmekte­dir. Fırında kurutmada ise düşük sıcaklıklar kul­lanılmalıdır.Hızlı kurutmada beyaz renk korunmakta, yavaş kurutmada ise pembemsi kahverengi bir renk meydana gelmektedir. Buharlamadan kaçınılmalıdır, çünkü lekeler oluşabilir. Kullanım yerinde stabilitesi orta derecededir. Kurutma programı T 2-8/4-5.
Dayanıklılık: Çok az dayanıklıdır. Diri odun böceklere karşı hassastır. Özellikle Anobium ve Ptilinus pectini-cornis arız olmaktadır.Emprenye edilebilme özelliği:  Kolay emprenye edilebilir.
 Kullanış yerleri:  Kesme ve soyma kaplama levha olarak, özellik­le enine dalgalı görünüşte olan kaplama levha­lar mobilya endüstrisinde, parke yapımında, mü­zik aletlerinde, kemanın alt tablasının yapımın­da, bobin, makara, fırça sapı, gıda maddesi amba­laj kapları imalinde ve markiteride kullanılır.
             Akçaağaç masif panelin kullanım alanları aşağıdaki gibidir.   
        1.      Mobilya imalatında
        2.      Mağaza dekorasyonunda
        3.      Kafeterya ve ofis masa tablalarında
        4.      Çok özel dekoratif ürünlerde
        5.      Hediyelik eşya sektöründe
        6.      Oyuncak sektöründe
        7.      Merdiven basamaklarında 
Tepkiler:

YAZAR HAKKINDA

İlgili İçerik

Yorum Gönder

 
Top