Sercan GEZEK Sercan GEZEK Author
Title: Kitchendraw dersleri - ALAN MENÜSÜ
Author: Sercan GEZEK
Rating 5 of 5 Des:
Ø   Fiyat Listesine Modül Ekle :  Fiyat listesine satır ekleyebilirsiniz. Örneğin bir fiyat sonucu aldınız ve buna Nakliye, Montaj v...







Ø  Fiyat Listesine Modül Ekle : Fiyat listesine satır ekleyebilirsiniz. Örneğin bir fiyat sonucu aldınız ve buna Nakliye, Montaj vb.. modüllerden ekstra olarak bir seçenek daha ekleyebilirsiniz.
Ø  Duvarlar :  Duvar özelliğiyle istediğiniz şekilde bir duvar oluşturabilirsiniz.  butonuna yada Alan/Duvarlar seçeneğine tıklayıp başlangıç noktasını belirttiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir

Bu ekranda duvar uzunluğunu W alanına, eğer duvarda bir açı varsa Açı alanına yazabilirsiniz.  Duvar açısını serbest olarak belirlemek için Alt veya Alt Gr tuşlarına basılı tutarak istediğiniz açıda bir duvar oluşturabilirsiniz.
Ø  Ölçülendirme Sembolü ( Kesit ) : Belirtilen iki doğrultular arası kesit almak için kullanılır. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi z formunda bir duvarınız var ve bu iki duvarı tek cephede görmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken aşağıdaki olduğu gibi nerden  bakmak istiyorsanız oradan bir kesit alıp ön görünüş butonuna basmanız yeterli olacaktır.


     
Ø  Doğrusal Ölçü : Belirlenen iki noktanın kalıcı olarak ölçülendirilmesini sağlar. Belirlenen noktalar doğrusal değil de açılı ise Mouse’ un sağ tuşuna bastığınızda sırasıyla yatay dikey ve açıdaki ölçüsünü alabilirsiniz.
Ø  Ölçüler Dahil Şekil : Sekil özeliğiyle çizilmiş olan şekli belirlenen kriterde ölçülendirmesini yapar.
Ø  Metin : Projenin herhangi bir yerine metin yazar.
Ø  Oklar : Bir özelliği okla belirtmek istiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.
Ø  Havuz : Fiyat ekranda eklediğiniz (projede olmayan sadece fiyat listesine eklediğiniz) modülleri buradan takip edebilirsiniz.

Tepkiler:

YAZAR HAKKINDA

İlgili İçerik

Yorum Gönder

 
Top