Sercan GEZEK Sercan GEZEK Author
Title: Kitchendraw dersleri - BAKIŞ MENÜSÜ
Author: Sercan GEZEK
Rating 5 of 5 Des:
  BAKIŞ MENÜSÜ   Ø   Fiyatlandır : Tasarımı yapılan projenin fiyat teklifini çıkarır. Kitchendraw’ da  Mt , m2 ve modüler olarak fiy...


 

BAKIŞ MENÜSÜ 


Ø  Fiyatlandır :Tasarımı yapılan projenin fiyat teklifini çıkarır. Kitchendraw’ da  Mt , m2 ve modüler olarak fiyatlandırma yapabilirsiniz.
Ø  Üst Görünüş : Projeye üst görünüşünden  (plan görünüşünden) bakmak için kullanılır.
Ø  Tel Görünüş : Seçilen nesnenin çizgisel olarak ön görünüşten bakışını alır. Bu özelliği kullanmak için ön görünüşten bakacağınız nesneyi seçin ve  butonuna yada “Bakış/Tel Görünüş” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır..
Ø  Gerçek Ön Görünüş : Seçilen nesnenin renkli olarak ön görünüşten bakışını alır. Bu özelliği kullanmak için ön görünüşten bakacağınız nesneyi seçin ve  butonuna yada “Bakış/Gerçek Ön Görünüş” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.
Ø  Tel Perspektif  : Bu butona tıkladığınızda projenin çizgisel olarak perspektif görünüşünü alırsınız. Kullanmak için butonun üzerine bir tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra istediğiniz bakış açısını belirlemek için Windows’ un klasik yön tuşlarını kullanabilirsiniz.
Ø  Şablon Perspektif : Bu butona tıkladığınızda projenin renkli olarak perspektif görünüşünü alırsınız. Kullanmak için butonun üzerine bir tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra istediğiniz bakış açısını belirlemek için Windows’ un klasik yön tuşlarını kullanabilirsiniz.
Ø  Hızlı Fotoğraf Perspektif Görünüşü : Kitcehdraw’ da iki çeşit Render vardır Bunlardan birinci olan Hızlı Fotoğraf Perspektif Görünüşü seçeneği Render’ ı çok daha hızlı fakat düşük bir kalitede sunar. Kullanmak için üzerine bir kez tıklamanız yeterli olacaktır.
Ø  Son Fotoğraf Perspektifi : Kitchendraw’ da ki bir diğer Render ise Son Panel Perspektifi ise Hızlı Fotoğraf Perspektifi’ne göre biraz daha yavaş fakat kaliteli bir Render sunar. Kullanmak için üzerine bir tıklamanız yeterli olacaktır.
Ø  Malzemelerin Faturası : Tasarımı yapılan projenin Malzeme Listesi hazırlar. Tasarlanan mutfakta kaç tane menteşe kullanılmış, kaç tane ayak kullanılmış ve kaç tane 45 mm vida kaç tane 16 vida kullanılmış bunların analizini yapıp fiyat girdiğiniz taktirde size mutfağın genel maliyetini otomatik olarak hesaplar. Bu liste Kitchendraw’ ın ek modülü olan ÜRETİM MODÜLÜ alan firmalarda aktif hale gelecektir.
Ø  Kesim Listesi : Kesim Listesi ise tasarladığınız mutfaktaki her dolabın tek tek kesim ölçülerini çıkarır. Bu özellikte ÜRETİM MODÜLÜ ile birlikte gelecektir.
Ø  Animasyon : Bu özellikle belirttiğiniz şekil doğrultusunda animasyon hazırlayabilirsiniz.
Ø  Kamera : Belirttiğiniz açıda ve mesafede görünüş almanızı sağlar.
Ø  Kamera Ayarı : Yerleştirdiğiniz kameranın yerden yüksekliği  ve bakış açısını bu menüden yapabilirsiniz.
Ø  Kamerayı Kaldır : Kamerayı normal bir nesne gibi silemezsiniz bu özellikler silmeniz gerekiyor.
Ø  Işık Kaynağı : Sadece perspektif bakışta aktif hale gelen bir menüdür ve bu bakışta ışığın nereden geleceğini , hangi şiddetle geleceğini belirleyebilirsiniz.
Tepkiler:

YAZAR HAKKINDA

İlgili İçerik

Yorum Gönder

 
Top