Sercan GEZEK Sercan GEZEK Author
Title: Kitchendraw dersleri - DÜZEN MENÜSÜ
Author: Sercan GEZEK
Rating 5 of 5 Des:
DÜZEN MENÜSÜ  Ø   İptal :  Son yapılan işlemi iptal eder. Ø   Kes :  Seçilen nesneyi kesip başka bir projeye taşımak veya aynı p...DÜZEN MENÜSÜ 


Ø  İptal : Son yapılan işlemi iptal eder.
Ø  Kes : Seçilen nesneyi kesip başka bir projeye taşımak veya aynı projede farklı bir noktaya taşımak için kullanılır, fakat Kitchendraw’ da sürükle bırak özelliğinden dolayı tercih edilen bir yöntem değildir.Kes özelliğiyle aldığınız nesne kalıcı olarak silinir.
Ø  Kopyala : Seçilen nesneyi kesip başka bir projeye taşımak veya aynı projede farklı bir noktaya taşımak için kullanılır fakat Kitchendraw’ da sürükle bırak özelliğinden dolayı tercih edilen bir yöntem değildir.Kes özelliğiyle arasındaki fark ise kopyaladığınız nesne silinmez.
Ø  Yapıştır : Kes ve Kopyala ile alınan bir nesneyi proje alanına yapıştırır.
Ø  Resim Kopyala : Proje içerisinde resim kopyalamak için kullanılır. Aşağıdaki örnek gibi bir bakış şeklin iki görünüş almak için kullanılır.
Ø  Resim  Yapıştır : Resim Kopyala özelliğiyle hafızaya alınan bir resmin yapıştırılmak istenilen bakıştan bu özellik sayesinde proje alanına yapıştırır.                

Ø  Sil : Seçilen nesneyi siler. Bu işlemi aynı zamanda Delete ve Back tuşlarıyla da yapabilirsiniz.
Ø  Seç : Seçilen nesnenin belirtilen kriterlerde diğerlerini de seçmek için kullanılır. Örneğin bir üst dolap seçtiniz ve aynı yerleşim noktasındaki tüm dolapları aynı anda seçmek için kullanılır.
Ø  Select İdentical (Aynı Olanları Seç): Seçilen nesnenin hiçbir kriter gözetmeksizin aynı özelliklerde olan tüm nesneleri seçer. Bunu en çok kullanacağınız bölüm Kaplama ile yapacağınız seramikler olacaktır. Çünkü kaplama ile atacağınız seramikler teker teker yerleşir ve tek bir hamlede hepsine müdahale edemezsiniz bu özellikle bir tanesini seçip aynı anda hepsini seçebilirsiniz.
Ø  Tümünü Seç : Projede yerleştirilen tüm nesneleri seçer. Bu özellik genellikle otomatik Ölçülendirme seçeneğinde kullanılır. Bunun için hangi cephede ölçülendir almak istiyorsanız o cepheye geçin, Tümünü Seç’ e tıklayın ve Alan/Ölçü seçeneğine tıklayın.
Ø  Bırak : Tüm seçilen nesneleri serbest hale getirir.
Tepkiler:

YAZAR HAKKINDA

İlgili İçerik

Yorum Gönder

 
Top