Sercan GEZEK Sercan GEZEK Author
Title: Kitchendraw'da duvara fayans ekleme
Author: Sercan GEZEK
Rating 5 of 5 Des:
§    - “Şekil / Ekle” Bu özellik programdaki en önemli özelliklerden biridir. Bu özellik sayesinde oluşturduğunuz alana ya da doğrult...

duvara fayans


§   - “Şekil / Ekle” Bu özellik programdaki en önemli özelliklerden biridir. Bu özellik sayesinde oluşturduğunuz alana ya da doğrultuya istediğiniz özelliği atabilirsiniz. Bu özellik sayesinde zemin, duvar kaplaması,  ayna, cam vb..bir çok nesneyi oluşturabilmeniz mümkün. Bu özelliği kullanmak için    butonuna ya da “Şekil/Ekle” seçeneğine tıklayın. Şekil çizerken başladığınız yerde bitirmelisiniz. Aksi taktirde şekil özelliğini kullanamazsınız.  Örneğin aşağıdaki çizimde tezgah arası fayans atalım. Bunun için fayans yapılacak olan alanın her köşesini belirliyoruz. Sol alt köşeden başlayalım. Sırayla her köşe sol tuşla tıklayalım ve son olarak başladığınız yere tıklayın. Bu işlem bittiğinde aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacaktır.

mutfak dolabı

            

Şekil ile alanınızı belirledikten sonra DEKORASYON kataloğuna gelin, bir alt seçeneğinden Duvar Kaplama seçeneğine gelin ve alttan istediğiniz ölçüdeki seramiğin  üzerine çift tıklayın.
                  


           Seramikleriniz yukarıdaki örnekte olduğu gibi yerleştirilecektir. Seramiğin rengini değiştirmek için üzerine sol tuşla bir kere tıklayın ve sonra sağ tuşa basın, çıkan menüde  bilgi seçeneğine gelin.

      Çıkan menüde Renk 1 seramiğin, Renk 2 ise derzin rengidir. Renkleri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Eğer diğer duvarlardaki seramiklere de bu renkleri uygulamak istiyorsanız menünün sağ altında bulunan Yapıştırma Stili ‘inden Hepsi seçeneğini seçin ve Tamam’ ı tıklayın.


Tepkiler:

YAZAR HAKKINDA

İlgili İçerik

Yorum Gönder

 
Top