Sercan GEZEK Sercan GEZEK Author
Title: 1.1.2. Autocad’in Çalıştırılması
Author: Sercan GEZEK
Rating 5 of 5 Des:
1.1.2. Autocad’in Çalıştırılması Autocad’in İhtiyaç Duyduğu Donanım Özellikleri, AutoCAD 2000 programını kurmak için bilgisayar...Autocad’in İhtiyaç Duyduğu Donanım Özellikleri,
AutoCAD 2000 programını kurmak için bilgisayarınızda, programın ihtiyaç duyduğu donanımın minimum özelliklere ya da daha fazla özelliklere sahip olması gerekir.
Sistem için minimum özellikler aşağıdaki gibi olmalıdır.
Intel Pentium II, AMD K6II veya üstü mikroişlemci
64 MB bellek
Microsoft Windows 95,Windows 98, Windows NT 4.0 (SP5), Windows 2000 veya Windows ME işletim sistemi
1024x768 VGA görüntü birimi
100 MB boş sabit-disk alanı
fare veya Wintab sürücülü sayısallaştırıcı
4X CD-ROM sürücüsü
Bunlara ek olarak aşağıdakiler de gerekebilir:
Yazıcı veya çizici
Internet bağlantısı

AutoCAD Programının Kurulması
AutoCAD programını bilgisayarınıza kurmak için aşağıdaki yolu sırasıyla takip ederseniz programı bilgisayarınızda sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.
1. Lisanslı AutoCAD2000 CD’sini CD-ROM sürücüsüne yerleştiriniz.Eğer bilgisayarınızda işletim sistemi olarak Windows NT 4.0, Windows 95 veya Windows 98, kullanıyorsanız CD’yi tıkladıktan belli bir süre sonra Autorun olarak kendiliğinden başlayacaktır. Eğer Autorun geçersiz ise, CDROM’un içinden setup.exe dosyasını çift tıklayarak çalıştırın.
2. Kurma menüsünü gösterdiğiniz zaman, Install AutoCAD2000 veya Install Migration Assistance seçeneğini seçin.
3. Hoş geldiniz ekranı geldikten sonra, NEXT’i seçin.
4. Serial Number diyalog kutusunun içerisine, AutoCAD2000 seri numarasını girin, daha sonra NEXT’i seçin.
5. Kişisel bilgi diyalog kutusu, girişinde isminizi, organizasyon isminizi, satıcı ismi ve telefon numarasını girin, sonra NEXT’i seçin.
Bu menüde kişisel bilgi diyalog kutusuna, girdiğiniz bilgiler tekrar gösterilir. Herhangi bir değişiklik için Back düğmesini tıklayınız, bilgilerin doğruluğunu kabul edip ilerlemek için 2. defa Enter tuşuna basınız. İlerlemeye hazır olduğunuzda NEXT’i seçin.
6. Destination location diyalog kutusunda, AutoCAD2000’nin kurulacağı sürücü ve yolu belirtiniz. Daha sonra NEXT’i seçin.
7. Kurma tipi (Setup Type) diyalog kutusunda, istediğiniz yükleme tipini seçiniz. Tam (Full), Tipik (Typical), Doğrudan (Compact) veya Özel (Custom), seçtikten sonra NEXT’i tıklayın.
Bu menü (Typical) aşağıdaki dosyaları kapsar.
İşletme ve destek dosyaları,
Fontlar,
Örnek çizimler ve alışılagelmiş LISP'ler,
Veri tabanı aletleri ve destek  dosyaları,
Sözlük kontrolleri (SPELL-CHECK) için sözlükler,
Dış yüzeye ait sürücüler,
Yardım dosyaları.
Eğer tam (Full), tüm seçenekler ile AutoCAD2000’i kurmak için Full’ü seçerseniz, Microsoft İnternet Kaşifi (Microsoft Internet Explorer) 4.0, sisteminizde kurulur. MSIE 4.0 yüklemek disk boşluğuna ilaveten 45.5 MB boş yer gerektirir.
Doğrudan (Compact),  sadece AutoCAD2000’nin işletilmesini kurar ve dosyalarını destekler.
Özel (Custom) yüklemek, AutoCAD2000’nin işletilmesini, destek dosyalarını ve belirlediğiniz herhangi bir özel kurulum dosyasını kurar .
8. Dosya-isim diyalog (Folder Name) kutusunda, AutoCAD2000 için yükleme dosyasını belirtin. Daha sonra NEXT’i seçin.
9. Metin Dosya İşbirliği (Text File Association) diyalog kutusunda, MNU, LSP ve PAT gibi AutoCAD2000’in küçük metin dosyalarıyla işbirliği yapmak için editörü belirtin.
10. Daha sonra NEXT’i seçin.
11.Kurulum işlemini başarıyla tamamladınız.
Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatmalısınız; çünkü programın hafızada aktif olabilmesi için bilgisayarın kapatılıp açılması gerekir..
Tepkiler:

YAZAR HAKKINDA

İlgili İçerik

Yorum Gönder

 
Top