Sercan GEZEK Sercan GEZEK Author
Title: Aydınlatma hilesi
Author: Sercan GEZEK
Rating 5 of 5 Des:
Evinizi daha güzel gösterecek aydınlatma hileleri : Odanızı ışıklandırmadan önce, odanızda nasıl bir hava yaratmak istediğinize karar ve...

Evinizi daha güzel gösterecek aydınlatma hileleri:

Odanızı ışıklandırmadan önce, odanızda nasıl bir hava yaratmak istediğinize karar vererek işe başlayabilirsiniz. Aydınlatmada kullanacağınız ürün, odanızın tavanlarının daha yüksek gözükmesini sağlayabilir. Yine kullandığınız ışıklandırma ile, odanızı olduğundan daha geniş ya da daha ferah gösterebilirsiniz.
Işığın rengi ve yoğunluğuna bağlı olarakodanızda sıcak bir ortam da oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra yanlış ışıklandırma sonucunda, odanızın olduğundan kasvetli, küçük ve sıkıcı bir mekan olarak da gözükmesine neden olabilirsiniz. Seçtiğiniz aydınlatmaya göre odanızın rengini bile farklı gösterebilirsiniz.
Eğer tavanların olduğundan yüksek gözükmesini istiyorsanız, yukarı yönlendirilen aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Odanızın ferah bir görünüme sahip olması için tavana yakın aydınlatmalar kullanabilirsiniz.
Küçük odalarda mümkün olduğunca sarkıt aydınlatma ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Sarkıt ışıklandırma,odanızın olduğundan daha küçük ve kasvetli görünmesine neden olacaktır.
Odanızın ışıklandırmasında panellerden yararlanacaksanız, bu panelleri odanızın sonuna doğru yerleştirin. Işığın olduğu yöne doğru baktığınızda ışık gözünüzü alacak ve odanız olduğundan daha uzun görünecektir.
Eviniz yüksek tavanlı ise, yukarı yönlendirilen aydınlatmaları kullanmaktan kaçının. Yukarı doğru yapılan ışıklandırma yüksek tavanlarınızı daha da yüksek gösterecektir. Bunun yerine yüksek tavanlı odalarınızda lambader ya da abajur kullanmanızı öneririz.
Küçük aydınlatma hileleri ile odanızı olduğundan geniş ya da yüksek tavanlı gösterebilirsiniz.
Tepkiler:

YAZAR HAKKINDA

İlgili İçerik

Yorum Gönder

 
Top