Sercan GEZEK Sercan GEZEK Author
Title: Pistonlu (frenli) Tas menteşe nedir ?
Author: Sercan GEZEK
Rating 5 of 5 Des:
Eskiden çok büyük sorundu kapak bırakıldığında kapağın hızla çarpması. Kapak çarptığında ya ayarı bozulurdu ya civatası gevşer yada profil k...
Eskiden çok büyük sorundu kapak bırakıldığında kapağın hızla çarpması. Kapak çarptığında ya ayarı bozulurdu ya civatası gevşer yada profil kapak ise birleşme noktalarında açılma yapardı. Tabi bu sorunun giderilmesi gerekiyordu ve menteşelere ayriyetten takılan ek aparatlar geliştirildi. Bu frenleme aparatı sayesinde normal menteşeleri frenli hale gelmiş oldu. Şuan evinizde normal menteşe takılı ise ve siz frenli olsun istiyorsanız hemen bir hırdavatçıya gidip bu aparattan satın alabilir ve kendiniz takabilirsiniz.
Samet tas menteşe için frenleme aparatı (yavaşlatıcı)Üstte gördüğünüz frenleme aparatından sonra ise kendinden frenli (pistonlu-hidrolikli) menteşe çıkarıldı (-İcat edenden Allah razı olsun). Bu menteşeyi yazıyla anlatmayacağım bunun yerine video alttaki videoları izlerseniz daha çok faydalı olacağına inanıyorum.(-yoksa yazı yazmaya üşendiğimden değil)

Sercan GEZEK | sercangezek@hotmail.com | Google
Tepkiler:

YAZAR HAKKINDA

İlgili İçerik

Yorum Gönder

 
Top